Photograph by Adam Crowther

Live Rankings

Female

Select Weight

Rank
Name
Gym
1
Amy Pirnie
Inferno
2
Grace Spicer
Bad Company
3
Becky Caslin
Fortitudo
4
Leigh Newton
Phoenix
5
Yasmin Nazary
Muay Thai Inc.
6
Amanda McWilliams
2 Brothers
7
Lena Kessler
Red Diamond Academy
8
Kavi Beh
Kiatphontip
Rank
Name
Gym
1
Sophie Hawkswell
Kiatphontip
2
Rhona Walker
M-MAG
3
Dani Fall
Reaper Gym
4
Marie McManamon
Knowlsey Academy
5
Jenna Ross
Rama, Scotland
6
Kelly Haynes
Total Dojo
7
Gemma Collins
Warrior MT
8
Nicole Hulme
JC`s Gym
Rank
Name
Gym
1
Christi Brereton
Chaos Devon
2
Iman Barlow
Assassins
3
Hannah Brady
Kiatphontip
4
Meg Corwell
Fortitudo
5
Shelley Macdonald
AMT
6
Michelle McKay
Griphouse
7
Mary Hart
LDF Fitness
8
Amy Ince
Kiatphontip
Rank
Name
Gym
1
Ruth Ashdown
Lumpini Crawley
2
Linzi Edwards
Celtic Pride
3
Amber Kitchen
Touch Gloves
4
Alisa Currie  
Griphouse
5
Mhairi Strain
DMT
6
Vacant
7
Vacant
8
Vacant
Rank
Name
Gym
1
Niamh Kineham
Franks Gym
2
Lucy Payne
Corefit UK
3
Christi Price
Petchnoi
4
Sammy Jo Luxton
Chaos, Devn
5
Jodie Clunan
PTB Academy
6
Holly Spence
Lumpini, Crawley
7
Nichola Seddon
Super Gym
8
Magdalena Orlowska
Hakuda Gym

Male

Select Weight

Rank
Name
Gym
1
Josiah Gomes
OMMA
2
Ehsan Khurshid
Petchnoi
3
4
5
6
7
8
Rank
Name
Gym
1
Callum McGowan
Griphouse
2
Stevie Irvine
GTBA
3
Dylan Burke
Keddles/Lumpini Crawley
4
Thai Barlow
Assasins
5
Ellis Barboza
Corefit UK
6
Ali McOnie
Shin Kick
7
Harris Hussain
Abusins
8
Tyree Stevens
Assasins
Rank
Name
Gym
1
Jacob Smith
Thai Fist
2
Reece Thompson
Lumpini Crawley
3
Simon Forrest
Rough Diamonds
4
Pete Scott
Aberdeen Combat Centre
5
Mondo Woodcock
Team Braveheart
6
Andy Docherty
GTBA
7
Josh Breslin
Chaos, Devon
8
Joe Turner
Shin Kick
Rank
Name
Gym
1
Jon Haggerty
Keddles/Knowlesy/Team Underground
2
Dean James
Pra Chao Suua
3
Tam McCourt
POS Fight Team
4
Macauley Coyle
Pra Chao Suua
5
Jonno Chipchase
MFA
6
Michael Moore
Douglas Thai
7
Rab Morrison
Rama/Franks Gym
8
Evan Jays
Team Tieu
9
John Shink
Kaang Raang
10
Stuart Stabler
Peel Thai
Rank
Name
Gym
1
Keith McLachlan
Griphouse
2
Paul Karpowicz
2Technical
3
Niall McGreevy
Langka
4
Adam Haslam
GFC
5
Luke Hill
Lumpini Crawley
6
Gareth Mitchell
Sit Ayuthaya
7
Anton Austin
2Technical
8
Isaac Taylor
Jonny T`s
9
Hassan Din
GFC
10
Darius Palma
Northern Spirit
Rank
Name
Gym
1
Nathan Bendon
Pra Chao Suua
2
Chris Shaw
POS Fight Team
3
Mo Abduraham
Lookborai
4
George Mouzakitis
Petchnoi
5
Carlton Lieu
Team Tieu
6
Nico Carrillo
GTBA
7
Connor McNab
D Unit
8
Wojtek Olekysk
Hanuman, Scotland
9
Naqqash Kahn
Black Widow
10
George Carter
Sor Chang Kow
Rank
Name
Gym
1
Charlie Peters
Team Tieu
2
Liam Harrison
Bad Company
3
Jack Kennedy
Imperial
4
Andrew Miller
Colleseum/Fairtex
5
Brian Totty
Sit Muangthai
6
Liam  Mcgrandles
Corefit UK
7
Cezary Zugaj
TFF
8
Michael Pham
Team Tieu
9
Nathan Jessimer
OB’s
10
Josh Hill
Majestic
Rank
Name
Gym
1
Liam Nolan
Knowlesy Academy
2
Connor McCormack
Petchnoi
3
Jack Cooper
Chok Dee
4
J R Morrison
OB’s
5
Sevket Cerkez
Team Tieu
6
Marcel Adeyemi
Storm Gym
7
Dale Hughes
Franks Gym
8
Daniel Jedrzejewski
Hanuman, Scotland
9
Alex Mcgregor
Hanuman, Scotland
10
Derek Bramwell
Pra Chao Suua
Rank
Name
Gym
1
Joe Craven
Bad Company
2
Jackson Barkhouse
Maryport Dragons
3
Jake Purdy
FSC
4
Chris Shaw
ULT
5
Josh Turbill
All Powers
6
Mike Egan
2 Brothers
7
Niall Brown
MSA
8
George Jarvis
Lumpini Crawley
9
Stefan Terziev
KO Next Generation
10
Amadeusz Sakowicz
FSC
Rank
Name
Gym
1
Owen Trykowski
Aberdeen Combat Centre
2
Sam Wilson
Team Tieu
3
Ricky Steele-Jones
Franks Gym
4
Tommy Johnson
Shor Chana
5
Prince Owuh
2Technical
6
Chris Melhuish
Fightworx
7
Karl Upton
2 Brothers
8
Ammari Diedrik
4TH Dimension
9
Keith Middleton
Aberdeen Combat Centre
10
Phil Casper
KO Bloodline
Rank
Name
Gym
1
Dan Edwards
K Star Legacy 
2
Bilal Remassy
All Powers
3
James Ogden
Wicker Camp
4
Dan Bonner
Majestic
5
Michael Bradbury
Hybrid MMA
6
Eddie Gill
DBMA
7
Mateus Sarwuta
Hanuman, Scotland
8
Charlie Gillespie
Nomads
Rank
Name
Gym
1
Juan Cervantes
Northern Kings
2
Rob Allen
Pra Chao Suua
3
Jay Steele
Stoke Thaiboxing
4
Dale Kingston
Hybrid MMA
5
Mike Moxon
Mung korn Dam
6
Sam Brown
Twins
7
Karl Beck
Team Jai Dee
8
Lewis Stewart
Skelmesdale