Photograph by Adam Crowther

Live Rankings

Female

Select Weight

Rank
Name
Gym
1
Jenna Ross
POS Fight Team
2
Alex Axel
Tha Mat Academy
3
Eleni Cresci
Team Tieu
4
Grace Spicer
Team Jai Dee
5
Eleanor Fellows
Johnsons Muay Thai
6
Jenny Phung
Sabaidee
7
Ellie Pardy
Corefit UK
8
Mia Skeer
Salford Striking Academy
Rank
Name
Gym
1
Alex Rose
JTT
2
Rhona Walker
M-MAG
3
Yasmin Nazary
Naz Muay Thai/Northern Kings
4
Hollie Bowness
Fortitudo
5
Rhianne Graham
Fierce Muay Thai
6
Vacant
7
Vacant
8
Vacant
Rank
Name
Gym
1
Daniela Miranda
Sabaidee
2
Becky Caslin
4 Corners
3
Emma Usher
MASDA
4
Karolina Lisowska
Knowlesy Academy
5
Carmen Feeney
Sor Taksin
6
Rosie Nasrin
Team Tieu
7
Georgia Heaven
21st Century
8
Lara Drondoski
Jakrapong
Rank
Name
Gym
1
Hannah Brady
Kiatphontip
2
Amber Kitchen
Touchgloves/Bad Company
3
Jane Iske
Lumpini, Crawley
4
Elia Dewu
SN Combat Academy
5
Pila Vasqquez
The Mat Academy
6
Malin Helle
Bad Company
7
Natasha Hingley
K Star Legacy
8
Mia Treverrow
4 Corners
Rank
Name
Gym
1
Christi Manning
Petchnoi
2
Terri Houlton
Franks Gym
3
Jenny Redford
Northern Kings
4
Izzi Wilkins
Pride Combat Athletics
5
Ellie Harber
Knowlesy Academy
6
Charlotte Crerar
Black Box
7
Mary Roth
Griphouse
8
Vacant

Male

Select Weight

Rank
Name
Gym
1
Alex Kenton
Titanium Combat Academy
2
Tyree Stevens
Assasins
3
AJ Durrani
Silver Spirit
4
Joe La Maire
Unit 1
5
Michael Boatwright
Sitjaopho/MASDA
6
Frankie Brimacombe
Airborough Muay Thai
7
Calum Buist
Aberdeen Combat Centre
8
Louis Fairhurst
Peel Muay Thai
Rank
Name
Gym
1
Thai Barlow
Assasins
2
Shaun Ryan
K Star Legacy
3
Dolton Smith
Reaper Gym
4
Ryan Marsden
Khao Sok
5
Brandon Chilon
Minotaurs
6
Liam Derbyshire
Kiet Muay Thai
7
Joshua Duncan
MASDA
8
Alfie Baker
Silver Spirit
Rank
Name
Gym
1
Tam McCourt
POS Fight Team
2
Owen Gillis
MASDA
3
Ross Trainer
POS Fight Team
4
Dom Hill
Skelmesdale Muay Thai
5
Bailey Graham
OB’s
6
Davy MacIntyre
Assasins
7
Mohammed Faizan
Kiatphontip
8
William Crossett Harris
ULT Muay Thai
Rank
Name
Gym
1
Liam Patel
Team Tieu
2
Jonno Chipchase
MFA
3
Jose Verela
Team Tieu
4
Evan Jay
Knowlesy Academy
5
Logan Chan
Hanuman, Scotland
6
Kory Chettle
McGowan Muay Thai
7
Josias Gomes
OMAA
8
Jacob Thompson
Team Jai Dee
9
Ubaid Hussain
Kiatphontip
10
Michael Moore
DMT
Rank
Name
Gym
1
Alfie Pearse
Team Jai Dee
2
George Carter
Sor Chang Kow
3
Simon Forrest
Rough Diamonds
4
Jake Newman
Peel Muay Thai
5
Alfie Ponting
MASDA
6
Gregor Thom
Aberdeen Combat Centre
7
Anton Austin
2 Technical
8
David Sinclair
Griphouse
9
Ian Gibson
4 Corners
10
Finlay Smith
Bad Company
Rank
Name
Gym
1
George Mouzakitis
Petchnoi
2
Kave Thompson
Knowlesy Academy
3
Liam Griffin
Suua Muay Thai/Domin8
4
Jack Kennedy
Imperial Gym
5
Lewis Will
Aberdeen Combat Centre
6
Anthony Deary
Kiet Muay Thai
7
Ryan Stockley
Majestic Gym
8
Jason O`Hara
Imperial Gym
9
Tyler Hogan
Sabaidee
10
Patryk Sagan
Hanuman, Scotland
Rank
Name
Gym
1
Nathan Bendon
Domin8
2
Mo Abdurahman
Team Tieu
3
Niall McGreevy
Langka
4
Amro Ghanem
Team Tieu
5
Luke Kaufman
Fortitudo
6
Connor McNab
POS Fight Team
7
Reece Hewitt
Fortitudo
8
Lee McKay
OB`s
9
Robert Berak
Majestic Gym
10
Callum Jones
Pisces Gym
Rank
Name
Gym
1
Alex MacGregor
SMTC
2
Sevket Cerkez
Knowlesy Academy
3
Josh Hill
Majestic Gym
4
Jack Maguire
MASDA
5
Prince Owuh
2 Technical
6
Kurtis Allen
Red Dragon
7
Adam Wadha
Sor Taksin
8
Ameen Alkailny
The Mat Academy
9
Artur Saladiak
FSC
10
Mark May
Combat Warriors
Rank
Name
Gym
1
Joe Craven
Bad Company
2
Joe Ryan
2 Brothers
3
Michael Wakeling
JTT
4
Tayo Zahir
Cobra Thai
5
Harris Moghal
8 Limbs
6
Joe Welch
Northern Kings
7
Daniel Jedrzejewski
Hanuman, Scotland
8
Andre Simon
Fight Zone
9
Jamie Alison
Aberdeen Combat Centre
10
Malcom Jack
Hanuman, Edinburgh
Rank
Name
Gym
1
Jack Bullock
Northern Kings
2
Ciaran Smith
Kao Loi
3
Harry Purvis
Northern Kings
4
Sam Wilson
TeamTieu/Nomads
5
Charlie McGhee
Griphouse
6
Ellis Cook
Airborough Muay Thai
7
George Lynch
Combat Warriors
8
Chris Melhuish
FSC
9
Amadeusz Sakowicz
FSC
10
Nathaniel Kalogiannidis
Kao Loi
Rank
Name
Gym
1
Dan Bonner
Majestic Gym
2
James Ogden
Wicker Camp
3
Josh McManus
First Legion
4
Tom Herbert
Sok Sai
5
Lewis Harwood
Minotaurs
6
Miles Blay
Reigate Muay Thai
7
Dariusz Treichel
K Star Legacy
8
Vacant
Rank
Name
Gym
1
Scott Stewart
Skelmesdale Muay Thai
2
Ciaran Shanahan
Team Jai Dee
3
Ally Mcpherson
Hanuman, Edinburgh
4
Loz Smitten
Bad Company
5
Lewis Stewart
Skelmesdale Muay Thai
6
Namphon PK
JTT
7
William Dillard
Silver Spirit
8
Mike Clarke
Team Jai Dee